Firma Fiala prop s.r.o., divize Fiala Propellers -  se zabývá vývojem a výrobou dřevěných vrtulí hlavně pro modelářské použití. V poslední době také vrtulemi pro speciální účely např. prostředky UAV . Pro modeláře nabízíme v současné době rozměrovou řadu od 12“ do 40“ s různými průběhy stoupání. Standardně 8“-22“., Všechny vrtule lze dodat. pravotočivé (CW – clockwise) při pohledu ve směru letu nebo  levotočivé provedení ( CCW . counter - clockwise) při pohledu ve směru letu.  Tím lze vytvořit i sady vrtulí pro pohon multicopter. Základní provedení je pravotočivé.

V nabídce jsou dvě základní kategorie :
Klasik (spalovací)
Elektro a elektro E3 

Základní rozdíl těchto dvou kategorií je v konstrukci , kdy elektro vrtule jsou odlehčené s ohledem na menší namáhání způsobené vedlejšími vlivy pohonné jednotky (rázy, vibrace apod.)

Vrtule Klasik dodáváme jak dvoulisté, tak i vícelisté – 3-liste, 4-liste nebo 5-listé.  Variantu pro 3-listou vrtuli připravujeme i pro verzi elektro. 

V naší nabídce jsou vrtule ve 3 barevných provedeních a to natur(přírodní), černá nebo bílá.

Veškeré nabízené vrtule jsou staticky vyvážené a dodávají se v kartonových krabicích. Rozměry jsou na vrtuli vypáleny laserem a list vrtule je potištěn logem.

Firma Fiala prop s.r.o., divize Fiala Motors -  v roce 2013 přibrala k výrobě vrtulí také výrobní sortiment dnes již bývalé firmy Valachmotors, která se zabývala výrobou čtyřtaktních modelářských motorů. Postupně se začala rozšiřovat objemová řada motorů a v roce 2015 se motory začaly z obchodních důvodů nadále prodávat pod značkou Fiala Motors. Pro německou firmu Toni Clark se však nadále distribuují pod značkou Valachmotors.

V současnosti řada motorů obsahuje jednoválce ( 60 a 70 ccm), dvouválce boxery( 85, 120,  140, 170 a 210),  dvouválec 120 inline,  hvězdicový pětiválec  ( 420 ccm) a vrcholem současné nabídky je hvězdicový sedmiválec o objemu 800 ccm. Mimo modelářské využití firma Fiala Prop vyvinula a dodává na trh speciální UAV motor s označením 120B2 UAV. Jedná se o 4-taktní boxer o objemu 120 ccm s elektronickým zapalováním, elektronickým vstřikováním benzínu a elektrickým generátorem, standardně o výkonu 250 W, ale lze na objednávku i větší výkon. Tento motor vyniká vhodností pro danou aplikaci např. i tím, že jeho dostup je 5000 m nad hladinou moře a má extrémně malou spotřebu paliva, což umožňuje, aby prostředek poháněný tímto agregátem vydržel velmi dlouho ve vzduchu bez mezipřistání pro tankování.

U všech motorů do objemu 140 ccm lze přiobjednat elektrický starter. 

Ve stadiu zkoušek je 4 válec  twinboxer 280 ccm, připravuje se hvězdicový pětiválec 250 ccm.

Aktuality

 • Video s motorem VM 800 R7

  Zde můžete vidět video z testování nového motoru VM 800 R7 předtím, než odejde zákazníkovi. Tento proces děláme s každým novým motorem, stejně tak i s motory po opravě.

  video 1

  video 2

  ..více
 • Information about closed company

  Dear customers and friends of Fiala Propellers, Fiala Motors ( Valach Motors) , our company will be closed from 14.8. to 25.8.2017  due to company  holiday. Your orders from these days will be accept on Monday 28.8. 2017.  Thank you for understanding. In name of Fiala Team Jiri Kolman

  ..více
 • More photos of new FM 120 B2 UAV MK I

  In product UAV motors you can now see more photos this FM 120 B2 UAV MK I engine.

  ..více
 • Fiala Prop company on IDET 2017

  We  took part last week on army exhibition in Brno, Czech Republic with our motor 120 B2 UAV. Please see some photos in Gallery.

  ..více
 • New, bigger Fournier ( 5,2 m) with Fiala 85 B2 with el.starter

  Some photos and video of new Fournier with our motor and prop. On our web in section Gallery and on our company You Tube channel

  ..více
 • Jak startovat Fiala / Valach 4-taktní motory - video

  Videomanuál o startování 4-taktních motorů Fiala / Valach, prezentováno na motoru 250 R5.

  Byl pořízen u příležitosti naší účast na konci dubna letošního roku na známé a velmi dobře obsazené akci v Německu u lázní Bad Sassendorf. Akce se jmenuje ProWing a naše firma se jí zúčastnila již po několikáté.

  Smyslem videomanuálu a doplňujících psaných informací je ukázat uživatelům, jak lehce a bezproblémově lze naše motory startovat. Postup se může lišit od Vašeho obvyklého postupu i od postupu startování 2-taktních motorů, ale jednoznačně se vyplatí ho nastudovat a aplikovat v praxi.

  Zde je vše předváděno na 5-ti válcovém motoru o obsahu 250 ccm, ale tento způsob lze úspěšně aplikovat na všechny naše motory! Pak je startování velmi jednoduché, na ProWingu dokonce tento motor startoval pan Gerhard Reinch z firmy Toni Clark jedním prstem a to malíčkem!!!

  Video 1

  https://www.youtube.com/watch?v=EwY23LenYEM

  Video 2

  https://www.youtube.com/watch?v=B83qCG3GsR8

  Video 3

  https://www.youtube.com/watch?v=dnk1fI2SdQA

  ..více
 • 19.ročník Čmelák Model Show v Holešově

  Firma Fiala Prop se podílí jako hlavní sponzor na akci v Holešově. Jedná se o 19.ročník Čmelák Model Show v termínu 12. a 13.8. 2017.

  ..více
 • Ochranný návlek na vrtule - NOVINKA !!!

  Přidali jsme do sekce "Příslušenství vrtule" sedm velikostí "ochranných návleků" na vrtule

  ..více
 • Norimberk2017

  Reportáž z Norimberka 2017 ve francouzském časopise MODELE MAGAZINE 3/2017.

  ..více
 • RC Modely 4/2017

  dokončení převzatého testu našeho motoru VM 170 B2 z italského Modellisma můžete najít v sekci "napsali o nás", stejně jako první díl, který vyšel v RC Modelech 3/2017

  ..více
 • Gratulace !

  Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s takovým pilotem jako je Gernot Bruckmann z Rakouska, který se nedávno opět stal mistrem světa v hale!

  ..více
 • Nové vrtule elektro E3 ve verzi 3-list nyní v nabídce našeho e-shopu

 • Video z výroby

  Video z výroby vrtulí a motorů ve firmě Fiala Prop Klikněte zde!

  Rádi bychom se s Vámi podělil o potěšení z běhu a zvuku nového motoru VM / FM 250 R5 4-T . Klikněte zde!

  ..více
 • International Toy Fair

  Od 1.2. do 6.2. 2017 se naše firma zúčastní již tradičně výstavy 68.Spielwarenmesse – Nuremberk International Toy Fair. Jako vždy budeme v hale H7A spolu s firmami HEPF a JETI.Vystaveny budou nejen dřevěné vrtule všech velikostí a počtu listů, ale také naše čtyřtaktní motory Fiala Motors ( Valach Motors). Včetně novinky, 5-válcového hvězdicového motoru o objemu 250 ccm.

  ..více