Firma Fiala prop s.r.o., divize Fiala Propellers -  se zabývá vývojem a výrobou dřevěných vrtulí hlavně pro modelářské použití. V poslední době také vrtulemi pro speciální účely např. prostředky UAV . Pro modeláře nabízíme v současné době rozměrovou řadu od 12“ do 40“ s různými průběhy stoupání. Standardně 8“-22“., Všechny vrtule lze dodat. pravotočivé (CW – clockwise) při pohledu ve směru letu nebo  levotočivé provedení ( CCW . counter - clockwise) při pohledu ve směru letu.  Tím lze vytvořit i sady vrtulí pro pohon multicopter. Základní provedení je pravotočivé.

V nabídce jsou dvě základní kategorie :
Klasik (spalovací)
Elektro a elektro E3 

Základní rozdíl těchto dvou kategorií je v konstrukci , kdy elektro vrtule jsou odlehčené s ohledem na menší namáhání způsobené vedlejšími vlivy pohonné jednotky (rázy, vibrace apod.)

Vrtule Klasik dodáváme jak dvoulisté, tak i vícelisté – 3-liste, 4-liste nebo 5-listé.  Variantu pro 3-listou vrtuli připravujeme i pro verzi elektro. 

V naší nabídce jsou vrtule ve 3 barevných provedeních a to natur(přírodní), černá nebo bílá.

Veškeré nabízené vrtule jsou staticky vyvážené a dodávají se v kartonových krabicích. Rozměry jsou na vrtuli vypáleny laserem a list vrtule je potištěn logem.


Firma Fiala prop s.r.o., divize Fiala Motors -  v roce 2013 přibrala k výrobě vrtulí také výrobní sortiment dnes již bývalé firmy Valachmotors, která se zabývala výrobou čtyřtaktních modelářských motorů. Postupně se začala rozšiřovat objemová řada motorů a v roce 2015 se motory začaly z obchodních důvodů nadále prodávat pod značkou Fiala Motors. Pro německou firmu Toni Clark se však nadále distribuují pod značkou Valachmotors.

V současnosti řada motorů obsahuje jednoválce ( 60 a 70 ccm), dvouválce boxery( 85, 120,  140, 170 a 210),  dvouválec 120 inline,  ploché čtyřválce 280, hvězdicový pětiválec  ( 250 a 420 ccm) a vrcholem současné nabídky je hvězdicový sedmiválec o objemu 800 ccm.

Mimo modelářské využití firma Fiala Prop vyvinula a dodává na trh speciální UAV motory. Jedná se o 4-taktní boxery s elektronickým zapalováním, elektronickým vstřikováním benzínu a elektrickým generátorem, standardně o výkonu 250 W, ale lze na objednávku i větší výkon. Tyto motory vynikají vhodností pro danou aplikaci např. i tím, že jejich dostup je 5000 m nad hladinou moře a mají extrémně malou spotřebu paliva, což umožňuje, aby prostředek poháněný těmito agregáty vydržel velmi dlouho ve vzduchu bez mezipřistání pro tankování.

Aktuality

 • Vánoční provoz naší firmy

  Vážení zákazníci, dovolujeme si Vám oznámit, že z důvodu celozávodní dovolené bude naše firma v době od 22.12.2022 do 3.1.2023 uzavřena.

  Objednávky zaslané v tomto období budeme vyřizovat postupně v pořadí jak došly od 4.1.2020.

  Děkujeme za pochopení a přejeme vám všem krásné vánoční svátky a šťastný nový rok 2023!

  Kolektiv firmy Fiala Prop s.r.o.

  ..více